Технологія виконання вишивки "білим по білому"

Як відомо, кожен регіон України має свої традиційні вишиванки: з неповторними візерунками, символами та кольорами.
По-особливому вирізняється ніжна полтавська вишивка “білим по білому”, яка набуває все більшої популярності серед українців. 

Оригінальна вишивка білими нитками по білій тканині виникла у селі Решетилівка, що на Полтавщині. Вона досі вважається "візитною карткою" цього краю. Зараз у такий спосіб вишивають і в інших регіонах України: на Прикарпатті, Слобожанщині, Чернігівщині, тощо.
Сорочка "білим по білому" вважалася святковим вбранням, а одягали її як жінки, так і чоловіки.

Вишивка білими нитками по білому полотну здавна називалася "полтавською" і займала особливе місце в українському етносі. Для неї було характерним широке застосування різноманітних геометричних фігур, багатих рослинних візерунків, а також великої кількості мережок. Крім класичної для полтавської вишивки лиштви, досить популярними видами швів у ній були також солов’їні вічка, зерновий вивід та вирізування, що надавало сорочкам делікатної напівпрозорості, легкості та ажурності.Найпишніше декорувалися рукави полтавкладними візерунками, що формували чіткі геометричні композиції, та густо призбирувалися на рівні передпліч. Також делікатна біла вишивка розміщувалася на уставках таких сорочок. Основними носіями і центром збереження сучасної вишивки "білим по білому" є майстри та викладачі Решетилівського художнього професійного ліцею, вишивальниці приватної майстерні художніх промислів "Соломія", викладачі та учителі Решетилівської дитячої школи мистецтв, Решетилівської гімназії імені І.Л. Олійника та творчі родини.

Сайт створено з Mozello - найзручнішим онлайн конструктором сайтів.

 .