Косівська мальована кераміка

Гончарі — унікальні люди. Адже вони підкорили одразу три стихії — глину, воду та вогонь. Особливе місце в гончарстві посіла косівська кераміка, центр якої — на Прикарпатті. Її цінність і унікальність вже давно відомі далеко за межами нашої країни. 

Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим. Найяскравіше вони виражені в декоративно-прикладному мистецтві, один із зразків якого – автентичний косівський розпис. Ця техніка названа по імені Косова – невеликого містечка в Івано-Франківській області, та оформилася в окрему традицію на рубежі 18 і 19 століть.

Стилістика косівського розпису розвинулася з традицій оформлення гуцульської кераміки. В околицях карпатських сіл знаходили багаті поклади натуральної глини, тому гончарство було одним з найпоширеніших в регіоні промислів. Технологія декорування карпатської кераміки – «ритування» – унікальна і не має аналогів. Спочатку виріб, покритий білою глиною, обпалюють в печі, потім розписують, покривають прозорою глазур′ю і випікають знову.


Сайт створено з Mozello - найзручнішим онлайн конструктором сайтів.

 .